Saç Çıkaran Doğal Yağlar

Saç Çıkaran Doğal Yağlar

Saç Çıkaran Doğal Yağlar Saç dökülmesi kadın ya da erkek fark etmeksizin hemen herkesin korkulu rüyası. Özellikle de erkeklerde kel kalma problemi olduğundan, beyler bu durumu daha çok önemserler. Saç tellerinin dökülmesi normaldir. Günde ortalama 100-150 arasında saç teli dökülüyorsa, bu genellikle normal bir saç dökülmesidir. Ancak bu sayıları aşan ve dönemsel olmaktan ziyade her daim fazlaca dökülen saçlar, maalesef ki kelliğin habercisi olabilmektedir.

Saç dökülmesi hızlanmadan ve kellik ile karşılaşmadan ne tür tedbirler alınabileceği herkes tarafından merak edilen konuların başında gelir. Saçlar döküldüğünde yeniden saç çıkarabilen yöntemler var mıdır? Kaybolan saçlar yeniden kazanılabilir mi? İşte size, saçlarınızın tekrardan çıkmasına yardımcı olacak saç bakım önerileri…

Doğal Yöntemlerle Dökülen Saçlarınıza Yeniden Kavuşabilirsiniz

Doğada sağlık açısından pek çok faydalı bitki bulunur ve insanlar ihtiyacı olduğu, çözüm aradığı sorunları için bu doğal yöntemlere başvurur. Özellikle de bu faydalı bitkilerden elde edilen bitkisel yağlar çok başarılı sonuçlar alınmasına yardımcı olmaktadır.  Tüm vücudumuza fayda sağlayabilecek çeşitli bitkisel yağ bulunmakla birlikte, insanların kişisel bakımında en çok önem verdiği noktalardan biri olan saçlar için de mükemmel sonuçlar alabileceğiniz bitkisel yağlar vardır. Bitkisel yağlara yönelmenin en önemli nedeni, kimyasal içerikli hazır ürünlerin saç bakımı yaparken bir yandan da saça zarar verebilmesinden kaynaklanır.

Saçlarınızı Yeniden Çıkarabilecek Yağlar Nelerdir?

Saç çıkaran yağlar iki ana başlık altında incelendiğinde daha başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bunlar saç çıkaran uçucu yağlar ile saç çıkaran taşıyıcı yağlar olarak nitelendirilir.

Saç çıkaran uçucu yağları tek başına kullanmak, saçları yeniden çıkarması açısından çok başarılı değildir. Tam anlamıyla bir geri dönüş ve başarı sağlanmak isteniyorsa, saç çıkaran taşıyıcı yağlar ile saç çıkaran uçucu yağların birlikte kullanılması gerekir.

Saç çıkaran uçucu yağlar çağ ağacı yağı, limon yağı, biberiye yağı, lavanta yağı, zencefil yağı olarak nitelendirilebilir. Saç çıkaran taşıyıcı yağlar ise, jojoba yağı, Hint yağı, zeytinyağı, badem yağı olarak öne çıkmaktadır.

  • Jojoba Yağı

Jojoba yağı, son derece güçlü etkilere sahip ve çok faydalı bir bitkisel yağdır. Saçların parlak, gür, canlı, görsel açıdan zengin görünmesine yardımcı olur. Aynı zamanda saçların kırılmasının önüne geçer. Saçların daha hızlı şekilde uzamasına yardımcı olur. En önemlisi de, saç dökülmelerine karşı oldukça etkilidir. Yeni saçların çıkmasını sağlayan, dökülen saçlarınızın yerine yenilerin gelmesine destek olan jojoba yağı, kepek problemi olanlar için de faydalıdır.

  • Hint Yağı

Hint yağı, geçmiş dönemlerden itibaren kadınların saç bakımında kullandıkları en etkili bitkisel yağlardan birisidir. Özellikle de saray kadınları, saçlarının gür ve parlak, sağlıklı olması için kullanmışlardır. Hint yağı saçları dipten uca besler. Saçın nem dengesini sağlar ve saçların daha sağlıklı şekilde uzamasına yardımcı olur. Saç kırıklarının onarımında çok güçlü olduğundan, saç tellerinin daha düz ve güzel görünmesini sağlar. Saçlara olduğu kadar kaş ve kirpikler için de aynı etkiyi gösteren Hint yağı, saç dökülmesinin önüne geçerek yeni saçların çıkmasını destekler.

  • Zeytinyağı

Zeytinyağının bileşenince fazlasıyla tekli doymamış yağ bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde, vücudün neredeyse hemen her yerinde, yüzde, saçta, tırnaklarda iyileştirici etkiye sahiptir. Saçların daha parlak ve gür görünmesini sağlayan zeytinyağı, aynı zamanda saç kırılmalarının önüne geçmek için birebirdir. Bununla birlikte, dökülen saçlarınızın yerine gelebilmesi için de çok başarılı sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.

  • Badem Yağı

Badem yağı, saç dökülmesine karşı etkili olan ve yeni saç çıkarmada en başarılı yağlardan birisidir. Badem yağının içerisinde D ve E vitaminleri bulunur ve saçın dökülmesinin önüne geçerek saçın nem dengesinin korunmasına yardımcı olur. Badem yağı sayesinde saçlarınız daha sağlıklı şekilde uzarken, düzenli şekilde bakım yapıldığında saçlarınızın daha parlak ve gür olduğunu fark edeceksiniz.

  • Lavanta Yağı

Muhteşem kokulu lavanta yağı, her saç tipi için kullanıma uygundur. Yeni saç çıkaran yağlar arasında en başarılı olanlardan birisi olan lavanta yağı, saç dökülmesinin önüne geçerek gür ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar. Saçlarınızdaki pek çok sorunu tedavi edebilme özelliğine sahip olan lavanta yağı, bitlenme konusunda da önleyici bir etkiye sahiptir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.