Burun Tıkanıklığı İçin Bitkisel Çözümler

16.11.2022
146
Burun Tıkanıklığı İçin Bitkisel Çözümler

Burun Tıkanıklığı İçin Bitkisel Çözümler: Burun tıkanıklığı her ne kadar daha çok kış aylarında gözlense bile yaz aylarında ya da diğer mevsimlerde de nadiren gözlenebiliyor. Bu durumun ana nedeni kişilerin bünyesi ile alakalıdır. Sürekli bu kadar kısa çözümlü olan rahatsızlıkları dahi ilaç ile tedavi etmek erine sizler de bitkisel olan yöntemleri tercih etmek isteyebilirsiniz.

Burun Tıkanıklığı İçin Bitkisel Çözümler yaz kış demeden dört mevsim oldukça önemli olacaktır. Eğer sizler de evde bitkisel yollar ile sorunu geride bırakmak istiyorsanız yazımıza devam etmeyi tercih etmelisiniz. Gelin beraber evde bitkisel yollar ile burun tıkanıklığı nasıl giderilir ona bakalım.

Evde Bitkisel Yollar İle Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer?

Evde bitkisel yollar ile burun tıkanıklığı nasıl geçer de merak edilen sorulardan bir tanesi olmaktadır. Ne kadar düzenli bir şekilde gerekli işlemler yapılırsa aslında sorunlar o kadar hızlı ortadan kalkacaktır.

Evde gerekli olan bitkisel yolları uygulamak kişilerin tıkanıklar dan daha hızlı kurtulmasına etki edecektir.Burun Tıkanıklığı İçin Bitkisel Çözümler için doktora gitmeden tercih edeceğiniz çözümler bulunmaktadır.

İlaçlardan da uzak kalmak her anlamıyla daha sağlıklı olmak için etkili bir yol olacaktır. O halde gelin beraber ne gibi adımlar ile evde bitkisel yollar ile burun tıkanıklığı sorunundan kurtulabiliriz ona bakalım:

Burun Tıkanıklığı İçin Bitkisel Çözümler

  • Elma sirkesi: Elma sirkesi mukus yapısının kısa sürede incelmesine yardımcı olacak etkilerden bir tanesidir. Asidik etkisi ile burun içerisinde olan bakterilerin ölmesine etki edeceği için hem burun tıkanıklığı açmaya hem de hastalıktan kurtulmaya yardımcı olacaktır.
  • Zencefil çayı: Zencefil içeriği sayesinde hastalıktan gelen mukoza akışkanlığının artmasına etki edecektir. Hem burun içinde olan tıkanıklıklara hem de boğazda yer alan enfeksiyonlara olumlu noktada etki edecektir. Zencefil toz halinde çaylarda kullanılabileceği gibi kök halinde de tercih edilebilir.
  • Lavanta çiçeği: Burun tıkanıklığında en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi de lavanta çiçeği oluyor. Bir tutam lavanta yapraklarını kaynamış su içerisine atarak on dakika kadar demlemek ve ardından karışımı süzerek içmek yeterli olacaktır. Hastalık devam ettiği sürece buruna her saat başı çekmek de uygun bir yöntem.
  • Nane: Nane insanı ferahlatan bitkilerden bir tanesidir. Kaynar su içerisine ortalama bir çay kaşığı kadar nane atmak ve demlenmesini sağlamak gerekir. Ardından bunu süzerek ister buruna çekmek ister içmek yardımcı olacaktır. Boğazlarda oluşan enfeksiyona da bire bir iyi gelecektir.
  • Limon: Asidik yapısı ile mukoza yapısını incelteceği gibi bir de buruna çekildiği an burunda oluşan bakterilerin ölmesine yardımcı olacaktır.

Böyle bitkisel yollar ile burun tıkanıklığı açmak hem rahat olacak hem de daha sağlıklı ilerlemenize yardımcı olacaktır. Sürekli ilaçlara sığınmaktan ve bağışıklık sisteminin yavaşlamasına izin vermektense sizler de evlerde yer alan bu bitkiler ile sorunlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.

Sizlere Evde Burun Tıkanıklığı İçin Bitkisel Çözümler ile ilgili önerilerde bulunduk konu ile görüş ve düşüncelerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.